Liderzy cytowań w lipcu - ranking

Liderzy cytowań w lipcu - ranking
24. 8. 2015

W lipcu 2015 roku według Rankingu Cytowań i Informacji NEWTON Media liderem zestawienia w grupie dzienników ogólnopolskich została ponownie Gazeta Wyborcza. Na drugim miejscu pojawiła się Rzeczpospolita, na trzecim Fakt. Najczęściej cytowanymi dziennikami regionalnymi były ex aequo: Polska Głos Wielkopolski oraz Polska Dziennik Zachodni, na kolejnych pozycjach znalazły się Polska Dziennik Bałtycki oraz Polska Gazeta Wrocławska. Wśród tygodników ogólnopolskich najchętniej powoływano się na Do Rzeczy, następniena Politykę oraz Wprost. 

W najnowszym rankingu na pierwszym miejscu wśród dzienników ogólnopolskich znalazła się Gazeta Wyborcza (181). Ryszard Kalisz na łamach Wyborczej przeprosił Tomasza Siemoniaka, co chętnie komentowano (podczas nagranej rozmowy z Aleksandrem Kwaśniewskim w restauracji Sowa i Przyjaciele, Kalisz chwalił się informacjami na temat rzekomej korupcji, w którą mógł być zamieszany Minister Obrony Narodowej). Przytaczano także fragmenty wypowiedzi premier Ewy Kopacz dla GW. Wracano też do publikacji sprzed lat na temat zmarłego Jana Kulczyka. Drugie miejsce zajęła Rzeczpospolita (113), a na trzecim uplasował się Fakt (74). Na kolejnych pozycjach znalazły się: Dziennik Gazeta Prawna (61), Przegląd Sportowy (51), Super Express (47), Puls Biznesu (24), Gazeta Polska Codziennie (16),  Nasz Dziennik (12), Polska The Times (12), Trybuna (2). 

Wśród dzienników regionalnych na pierwszym miejscu pojawiły się jednocześnie Polska Głos Wielkopolski i Polska Dziennik Zachodni (po 11). Drugie miejsce zajęła Polska Dziennik Bałtycki (8), trzecie Polska Gazeta Wrocławska (7). 

Wśród tygodników ogólnopolskich na pierwszym miejscu uplasował się Do Rzeczy (95). Tygodnik ujawnił zapis rozmowy Ryszarda Kalisza z Aleksandrem Kwaśniewskim, która została zarejestrowana w październiku 2013 r. w restauracji Sowa i Przyjaciele. Drugie miejsce zajął tygodnik Polityka (77), a trzecie Wprost (40). 

W zestawieniu największej liczby informacji poświęconych poszczególnym tytułom znalazły się: wśród dzienników ogólnopolskich – Gazeta Wyborcza (137), dzienników regionalnych – Polska Gazeta Krakowska (21), a tygodników opinii – ponownie Polityka (55).   

Badanie zostało przeprowadzone na podstawie dzienników i tygodników ogólnopolskich oraz dzienników regionalnych. Uwzględniono wszystkie artykuły, które ukazały się w mediach w okresie od 1 do 31 lipca 2015 r., w których cytuje się i powołuje na badane media.

Załączniki

Więcej wiadomości

NEWTON Media

NEWTON Media Sp. z o.o.
ul. Chmielna 85/87
00-805 Warszawa
T: +48 22 718 33 35
E-mail: sales@newtonmedia.pl

Dane rejestrowe:
Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie
XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
KRS: 0000175008
NIP: 954-23-53-892
REGON: 276939364
Kapitał zakładowy: 1 000 000,00 PLN

Kontakt z nami

Kontakt z nami

Facebook

  • Ekipa Newton Media po ukończeniu Runmagedonu :) Ciekawe czy do poniedziałku uda się nam wyczyścić obce formy życia z różnych zakamarków ciała...

    27. 5. 2017

LinkedIn

  • NEWTON Media Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowej grupy oferującej swoje usługi na rynku polskim, czeskim i słowackim…

Webdesign: Cyber Fox, s.r.o.