Liderzy cytowań w czerwcu - ranking

Liderzy cytowań w czerwcu - ranking
21. 7. 2015


W czerwcu 2015 roku według Rankingu Cytowań i Informacji NEWTON Media liderem zestawienia
w grupie dzienników ogólnopolskich została po raz kolejny Gazeta Wyborcza. Na dalszych pozycjach pojawiły się Rzeczpospolita oraz Dziennik Gazeta Prawna. Wśród dzienników regionalnych najczęściejcytowano: Polska Głos Wielkopolski, Dziennik Polski oraz Polska Gazeta Krakowska. Wśród tygodników ogólnopolskich najchętniej powoływano się na Wprost, Politykę oraz Do Rzeczy.

W minionym miesiącu na pierwszym miejscu wśród dzienników ogólnopolskich znalazła się Gazeta Wyborcza (157). Dziennikarze odnieśli się do tematu braku zaufania Ewy Kopacz do szefa CBA, Pawła Wojtunika. Przytaczano także i komentowano cykl „Osaczeni przez tabloid”, na który mocno zareagował Super Express. Drugie miejsce zajęła Rzeczpospolita (124), a na trzecim uplasował się Dziennik Gazeta Prawna (61). Na kolejnych pozycjach znalazły się: Super Express (58), Fakt (56), Przegląd Sportowy (30), Nasz Dziennik (24), Puls Biznesu (11), Polska The Times (7), Gazeta Polska Codziennie (6), Trybuna (3) oraz Parkiet (1). 

Wśród dzienników regionalnych na pierwszym miejscu pojawiły się Polska Głos Wielkopolski (18). Drugie miejsce zajęły jednocześnie Dziennik Polski i Polska Gazeta Krakowska (po 5). Na trzecim miejscu znalazły się: Polska Dziennik Zachodni oraz Polska Dziennik Łódzki (po 4). 

Wśród tygodników ogólnopolskich na pierwszym miejscu znalazł się Wprost (54). Wracano do afery taśmowej, głównie z powodu kampanii wyborczej (minął już rok od ujawnienia zapisów nagrań przez Wprost) oraz przytoczenia przez BBC fragmentów podsłuchanych wypowiedzi Radosława Sikorskiego na temat Davida Camerona. Drugie miejsce zajął tygodnik Polityka (47), a trzecie Do Rzeczy (32). 

W zestawieniu największej liczby informacji poświęconych poszczególnym tytułom znalazły się: wśród dzienników ogólnopolskich – Gazeta Wyborcza (178), dzienników regionalnych – Dziennik Polski (19), a tygodników opinii – Polityka (83).   

Badanie zostało przeprowadzone na podstawie dzienników i tygodników ogólnopolskich oraz dzienników regionalnych. Uwzględniono wszystkie artykuły, które ukazały się w mediach w okresie od 1 do 30 czerwca 2015 r., w których cytuje się i powołuje na badane media.

Więcej wiadomości

NEWTON Media

NEWTON Media Sp. z o.o.
ul. Chmielna 85/87
00-805 Warszawa
T: +48 22 718 33 35
E-mail: sales@newtonmedia.pl

Dane rejestrowe:
Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie
XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
KRS: 0000175008
NIP: 954-23-53-892
REGON: 276939364
Kapitał zakładowy: 1 000 000,00 PLN

Kontakt z nami

Kontakt z nami

Facebook

  • Ekipa Newton Media po ukończeniu Runmagedonu :) Ciekawe czy do poniedziałku uda się nam wyczyścić obce formy życia z różnych zakamarków ciała...

    27. 5. 2017

LinkedIn

  • NEWTON Media Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowej grupy oferującej swoje usługi na rynku polskim, czeskim i słowackim…

Webdesign: Cyber Fox, s.r.o.